Форма зворотнього зв’язку
Інститут фронтиру представив свої дослідження на конференції «Захист і безпека в часи турбулентності»
Інститут фронтиру представив свої дослідження національної стійкості та екосистемної взаємодії на події, організованій у партнерстві з Офісом підтримки змін Міністерствa оборони України за підтримки Міжнародний фонд "Відродження", Transparency International Ukraine, Громадської спілки "Фонд підтримки реформ в Україні” у рамках програми підтримки від Спеціального радника з питань оборони, що фінансується урядом Великої Британії.
Захід «Захист і безпека в часи турбулентності», в якому також взяли участь представники Центру ініціатив Повернись живим, Sahaidachnyi Security Center, ГО Аеророзвідка / Aerorozvidka, Фонду ім. Фрідріха Еберта (Представництво в Україні) та безпекового сектору держави, охопив дві глобальні площини:
1) зовнішні загрози і внутрішні виклики та способи реагування на них
2) збереження національної стійкості
«Російська оптика концентрується на ресурсах, а західна – на інститутах. За цими оптиками Україна не виглядає настільки резильєнтною, якою вона є на практиці. Є критично важливий компонент нашої стійкості – культура та українськість як спосіб взаємодії людей між собою, з інституціями та середовищем. Наша задача сьогодні у тому, щоб зрозуміти, як віднайти, описати і поєднати видимі і невидимі можливості і перетворити їх на кращу спроможність», - сказав у вступному слові генеральний директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький.
Учасники події представили результати, нові гіпотези та відкриття, зроблені в процесі досліджень. Зокрема, аналітики Інститутут фронтиру дійшли до висновку, що в основі опірності, яку українці котрий рік поспіль демонструють світові наперекір найдраматичнішим прогнозам, лежить досвід минулого. Він, з одного боку, передався у вигляді травми наступним поколінням, але з іншого став підвалинами для сучасної української стійкості.

Звідти ж бере свій початок і українська специфіка взаємодії громадянина з формальними інституціями, там слід шукати корені «глибинної демократії», які зрештою яскраво проявилися у час Революції Гідності та на початку війни та допомогли встояти перед ворогом.